Jak porozumět svým snům - 1. část

Napsal Gaia (») ve čtvrtek 19. 3. 2020 v kategorii Výklad snů, přečteno: 461×
fb-img-1582016884973.jpg

Jak porozumět svým snům - 1.část

Sny jako takové máme všichni, děti ženy i muži dokonce i zvířata. Provázejí nás od  narození do smrti a jsou báječným nástrojem  k individuaci, přesně takto to vnímal i švýcarský psycholog Carl Gustav Jung.

Já se svými sny pracuji od dětství a velmi intenzivně od svých třinácti let, kdy mé noční můry byly tak nesnesitelné, že mi byly motivací k tomu abych  jim porozuměla, tedy i skrytým emocím a symbolům vycházejících z nevědomí. K úplnému porozumění jsem dospěla ve svých 24 letech, kdy se propojila má letitá práce a od té doby vím a cítím přesně jak sny uchopit. Samozřejmě ani já neporozumím vždy všem sdělením okamžitě, některé sny obsahují i více zpráv a tak jednu pochopim hned, druhou za měsíc a třetí klidně až za rok až dozraje čas.

U ostatních lidí funguji jen jako průvodce, neboť sen je zpráva od vás pro vás. Tedy každý pozná dle nacitění kde leží hlavní sdělení, já jen pomáhám v nasměřování a ve správném uchopení snů.

A co pro své sny můžete udělat, pokud se jim chcete vic věnovat?

Ráno po probuzení si vzpomeňte co se vám zdálo. Ideálně si je i nějaký čas zapisujte. Někomu pomáhá, když se po probuzení vůbec nehýbá a nemluví a lépe si tak vybaví co se mu zdálo.

Hlavní klíč k porozumění snu, je pocit s kterým se vzbudíte, ještě než se do toho zapojí analytická mysl.

Sny jako takové k nám promlouvaji v prastaré symbolice, jsou starší než jakýkoliv jazyk kterým mluvíme, a tak k jejich pochopeni je potřeba primárně věnovat se pocitu a poté zapojit i trochu nadhledu.

Můžete se vzbudit se smutkem, vztekem, frustrací, strachem, vinou, pocitem uvěznění či naopak s klidem, radostí, laskavostí a podobně.

Obecně vzato pokud se nám nějaký sen opakuje, je to opakované zdůraznění k jeho pochopení.

Nepochopíme- li jeho sdělení po čase to sen vzdá a bude se to realizovat jinak, někdy psychosomaticky jindy to přijde jako jistá synchronicita tedy  lidmi nazývané jako "shoda náhod". Může to znít malinko šíleně, ale všichni víme, že na život jako takový jsme krátký, nedokážeme se ubránit ani vymyslet takové "věci", které nám život přináší. Někdy právě ale tím, že prožijeme a pochopíme sen, nemusíme to zažívat už v realitě. A ještě častěji je tomu opačně -nejprve dlouhodobě prožíváme jisté věci, kterými se trápíme a někdy před nimi i utíkáme a tam přijdou sny, které nás postaví do obdobné situace se stejnými pocity, aby mohlo dojít ke konfrontaci.

Tím, že ve snu zareagujeme jinak, můžeme pak situaci přestat prožívat tak dramaticky. Jindy nám to pomůže si to srovnat v hlavě tak, že začneme jednat k zlepšení situace v realitě a sny se už nemají potřebu vracet.

Stejně tak běžné jsou lucidní sny - tedy kdy během snění, víme, že je to sen a můžeme si podle toho sen užít. Velmi časté mezi lidmi jsou tak sny předpovídajíci nadcházející události, někdy je tomu formou symbolů, někdy ppřesnými obrazy. Znám hodně lidí, kteří mají oba tyto typy snů.

Mezi častý jev také patří spanková paralýza, která jako taková je sama o sobě sdělením, že jednáme sami proti sobě a její nesnesitelnost právě vede člověka k tomu, aby své konání změnil.

Sny jako takové nám dlouhodobě pomáhají pochopit nás samotné, co chceme co nechceme, kým jsme a kde jsou naše zdravé hranice.

Pomáhají nám také se vyrovnat se životem a zpracovat tak pocity, které na nás v minulosti byly příliš silné.

Sny jsou naším dobrým rádcem :) 

Pokud budete někdy chtit pomoct s výkladem snu kontakt na mě je: annagaiarose@gmail.com.

Přeji hezké snění

Anna Gaia Rose

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
  [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel šest a třináct