Jak se správně rozhodnout

Napsal Gaia (») v sobotu 20. 1. 2018 v kategorii Úvahy, přečteno: 1248×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a online

Jak si rychle pomoc ke správnému rozhodnutí a lepší náladě

Někdy se všem stává, že najednou je toho moc a ztrácíme se v chaosu vlastní mysli a většinou i emocí. V tu chvíli je dobré připustit tento stav - prostě přijmout tento stav- že teď se cítíte tak a tak a je to pochopitelné.

A teď když ste stav přijali, můžete ho změnit.

Můžete si říct:

"Bude na tomhle i za rok záležet?"

"Pomáhá mi to, že o tom tolik přemýšlím?"

Víte, že to nemůžete vymyslet, potřebujete se rozhodnout (největší chaos vždy způsobuje rozhodnutí) tak teď jděte dělat něco, čím si vyčistíte hlavu aspoň trochu – teda nějaká činnost někomu pomáhá  běhání, jít do kina někomu se trochu opít, nicméně nedoporučuju jako řešení často se opíjet :D. Tak prostě to vzít s nadhledem – "mno co se z toho nezblázním". Stejně tak dobře fungují sporty, nebo hlasité zpívání a tancování nebo křičení někde v lese nebo v autě – na veřejnosti to  není  úplně ideální :D. Ale každopádně potřebujete, aby se Vám ulevilo, abyste měli čistší hlavu. Někdy pomáhá to, co dělají malé děti když jsou vzteklé, začnou rychle dupat do podlahy. Tím se vaše energie uzemní a trochu se vám hlava zklidní.

Vyr-3340kvet-zivota-s-ockem-4-5-cm-1_2

Potřebujete odpověď na nějakou otázku že? Velice efektivní může být si před spaním položit otázku, na kterou hledáte odpověď a poděkovat svému já, že vy už víte, že  tu odpověď znáte. A ráno když se probouzíte (ideálně na nějakou pomalou klidnou písničku v budíku) v této fázi alfa máte nejdostupnější řešení přímo před sebou. A nebo se znova zeptejte a odpověď tam bude.

Takže si ji zapamtujete a pak už si to jen s pomocí rozumu naplánujte.

Pokud  ale víte, že máte milion otázek a nevíte vlastně vůbec nic. Tak nic zásadního nedělejte, pokud nemusíte. Dejte tomu trochu času.

Pokud se musíte  rozhodnout  teď, vydejte se jednou cestou a když to nepůjde, mno tak co tak nějakou cestou se vrátíte zase tam, kde ste byli předtím, příště vyberete jinak.

Mě osobně nejvíc pomáhá představa, že jsem stará a umírám....vzpomínám zpětně na svůj život na svá rozhodnutí ....na to jak jsem žila... kdy jsem byla štastná a kdy ne. A pak se dívám na možné situaci s tímto odstupem a cítím které řešení mi přináší radost a které nikoli..Je to o tom co s Vámi rezonuje.

Každopádně jsme jenom lidé...a některé věci ukáže až čas.  A občas višchni uděláme i chybu, to je lidské.

Tak to neberte tak vážně.

Dokud dýcháte žijete. Dokud žijete má to svůj důvod, že ste tady. Tak prostě buďte. A tím splníte svůj účel nejlépe. Naladíte se na sebe....a  odevzdáte se proudu života....nikoli marnosti..ale života...a ten vás ponese  tam kde máte být. :)

S láskou Anička Gaia Rose :) 


Komentování tohoto článku je vypnuto.