Cesta partnerství

Napsal Gaia (») v úterý 12. 2. v kategorii Úvahy, přečteno: 165×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a onlinepartners-in-true-love.jpg

Cesta partnerství

 V tomto článku čerpám z vlastních zkušeností ze života a především z  rozhovorů s lidmi, kteří žijou opravdové partnerství založené na důvěře.

Za svůj sice krátký život jsem stihla poznat opravdu hodně lidí.  V rozhovorech s lidmi časem zjistíte, že jsou velmi snadné znaky, jak rozeznáte dívky od žen a od chlapce od mužů.

Poznáte to podle způsobu chování a i  podle toho co dělají, nikoliv co říkají.

Jak poznáte, že chlapec není mužem?

Poznáte  to tak, že chtějí ženu znejistit. Že se stavějí nad ní.

 A když se jim přiblíží, oni uhnou. Nedokážou sdílet. Můžete být vedle nich, ale ne s nimi. Zvládli si velmi dobře vytořit personu, ale  nevytvořili si svou osobnost.

Jsou to ještě uvnitř  chlapci, které čeká dlouhá cesta, aby se stali muži, pokud najdou odvahu se na ni vydat. Oni často ani nevědí, že se tak chovají.....takže když jim to řeknete, neuvěří vám to, protože o tom prostě neví…Můžete jim říct, že vám  svým chováním ubližují, některé to dovede k zamyšlení. Jinak 

To stejné se týká dívek a žen....u dívek ale bývá cit poměrně vysoko už od narození..proto většinou  rychleji vyspívají v ženy....  ale vždy je to člověk od člověka.

Raději ve svém světě uvítejte muže namísto chlapců. Namísto dívek, ženy.

Jak poznáte muže od chlapců?

Tak že se zajímají o ženu.

Tak, že se zajímají, jak se cítí. Když se necítí žena dobře, neodeženou ji, ale snaží se jí náladu zlepšit a nebo  nabídnout prostor, který potřebuje,

Opravdový muži ví, jak se chovat k ženě, je jedno, že je to nikdo nenaučil, chtěli se to naučit sami, tak se to naučili… A pak se to učí ve vztahu od ženy. Rozvíjí tak svou mužnost, stejně jako žena svou ženskost.

Pokud ale doma žijete s blbcem nebo krávou a furt se to snažíte obhájit.....tak tam žijí dva blbci…nezlobte se na mě prosím..i já byla dřív blbá, takže o tom vím své…

Potřebujete lidi, kteří se k vám chovají zle, pokud neznáte svojí hodnotu...není povinností ostatních znát vaši hodnotu, není to dokonce ani vaší povinností, ale když jí znáte, lépe se vám žije....

Není vaše chyba, že neznáte svou hodnotu..protože  skoro  všichni vyrůstáme jako děti, kterých si nikdo neváží...

Nechápejte mě špatně. Nikdy nebude nikdo dokonalý.....ale to v jakém žijeme vztahu ovlivňuje opravdu hodně náš život...naše štěstí....

Žena by se primárně potřebuje cítít v bezpečí. Protože pokud  žena nemá bezpečí, bere  jí to vnitřní klid. Bere jí to její ženskost a plýtvá pak svoji silou.  Vnitřní síla ženy má opravdu velký dosah.

Víte jak to vím?

Kolik mužů umí navodit nedýchatelnou atmosféru v prostoru? Neznám žádného takového. Ale ženy to umí, aniž by musely vyvíjet jakoukoli snahu, naopak ony musí vyvíjet snahu, aby s tou energií pracovaly. Žena dokáže vytvořit atmosféru domova nebo úplného vězení na základě toho co vyzařuje..na základě jejího vnitřního vyladění..její energie sahá do celého prostoru…

Ano přesně tak…muž v tomto ženě opravdu  nemůže konkurovat.

Nemůže jí ani chtít ovládat, to platí v partnerství oboustranně. Může, ale určitě strážit prostor ženy, aby mohla zůstat ve svém těžišti…aby mohla vytvářet domov a cítit se v bezpečí.

Velmi důležtié také je, aby muž ženě věnoval svou pozornost, tím žena rozkvést.

Muž jen neumí vytvořit domov. ženy si také dokáží zajistit peníze, byty i domy. Nemusí si tak vybírat partnera, protože ho potřebují, ale protože ho chtějí. Sami si mohou vytvářet domov, do které pak muže uvítají.  

Muž nikde jinde nenajde takový domov.  Dokáže ho  vyzdobit nebo si na to někoho najme, ale energii domova tam bude chybět.  Žena takový domov snadno  vytvoří, a je v něm mnohem štastnější, když ho může sdílet.

Žena se rozzáří a když jí je věnována pozornost kvete dál. Žádný muž se nemusí bát věnovat čas a pozornost opravdové ženě, která v něj věří. Protože se mu  to několikanásobně vrátí.

Pokud to tak nedělá, žena  chvíli střeží jeho místo, připomíná mu,  jak úžasný je muž a čeká, až se jí vrátí zpátky, až se vrátí jeho pravé já.

Pokud partner dojde na stranu temnoty, žena ho ladně za ruku vytáhne opět na světlo, bude-li se ten druhý snažit dělat i vlastní kroky.

Pokud se  muž na své cestě úplně ztratí a hledá své já, žena  pak ráda vytváří prostor, kde muž svádí boj se sebou samým a věří mu v každé části své duše, že to dokáže. Právě i její víra mu pomáhá  jít správnou cestou.

Pokud muž použije svou sílu proti ženě, aby ji uhodil. Pokud muž použije svou sílu proti ženě , aby ji zničil,  moudrá žena neváhá. Jde a pálí za sebou mosty.  Toto je cesta, která nemá návratu, toto je cesta, kterou si muž vybral, byla to jeho volba a tak ona také volí. Ona volí sebe. Ona volí svou sílu. Ona volí svůj život a své štěstí. Protože pokud  si nezvolí sebe, nebude už nikdo a nic, za co bojovat.

Muži se snaží často ženám vzít jejich sílu, protože se jí bojí. Jsou tomu dokonce i učeni  v mládí, neustálým zesměšňováním dívek. Je to jen proto, že je nikdo nenaučil porozumění vůči této síle.

Muži, kteří  si volí cestu bojovníka, si uvědomují, že nevládnou silou, kterou ovládá žena, ale že mohou vládnout  tou svou a zdokonalovat ji a učit se od života. Být tady pro ženu. Být mužem, kterého ráda do svého domova žena pozve a pak si vybudují svůj vlastní.  Společnými silami. Sdílením svých nápadů, pozornosti, laskavosti a síly, kterou věnují na budování něčeho krásného, protože to je jejich volba.

Samozřejmě na cestě partnerství  oba  dále rostou, navzájem se učí kompromisům a hledají společnou cestu.Cestu ženy a muže.

Opravdový můž má zájem o opravodovou ženu. Protože  vyspělý muž nebude mít zájem o dívku. Muž chce k sobě ženu.

Žena ví, že odpovědnost za sebe má  ona  sama a  pracuje se svými emocemi.

Žena si uvědomuje jaké má kvality i nedostatky. Naučila se  také náhledu na své vlastní chování  i vnímání.  Uvědomuje si také své dary a rozvíjí je. Žena cítí, kdy potřebuje být osamotě a nebojí se o tento prostor si říct. V cestě života se naučila neočekávat, že muž porozumí všemu co se v ní  odehrává, ale očekává, že jí bude naslouchat, bude-li třeba.  Žena  umí dávát prostor muži, být mužem. Stejně tak si uvědomuje, že svým jednáním ovlivňuje  svého partnera a tak po letech snahy pochopení mužského vnímání se naučí  mluvit o tom, jak věci jsou, nikoliv jak se zdají být.

 Muž mluví primárně fakty a argumenty, žena city, atmosférou a řečí těla.  To jsou velké rozdíly, které když se sladí, perfektně se doplňují. Aby si dokázali porozumět,  je skvělé, když se umí otevřít způsobu komunikace toho druhého.  Myslím, že je nezbytné, pro rovnávahu v životě obou dvou partnerů, aby žena pracovala s racionální stránkou a muž zasse s  jeho emocionální stránkou osobnosti.

Co mají společného  vyspělí partneři?

Mají svůj vlastní svět.  Oba dva chybují, umí se ale také uznat svou chybu a omluvit se.

Uvědomují si, že své štěstí si tvoří  hlavně oni sami.

Opravdoví partneři umí tu  být jeden pro druhého, když je třeba.

Znají  rozdíly mezi mluvením a sdílením a mezi sexem a milováním.

Ví že pro fungující partnerství je třeba mít společné důležité hodnoty v životě.

Ano, tohle všechno je volba a takovéto partnerství  není tak časté, ale když potkáte takovýto pár, cítíte z nich, že je to tak, jak to má být.

Jsou to roky práce za vámi a roky práce před vámi,  je to cesta.  Cesta ženy. Cesta muže. Cesta  partnerství.

Každý vztah je jiný. Někdy žena má více mužských vlastností,  muž  zase ženských a také  mohou dojít k rovnováze.   Život má své  vlastní cesty, které dávají často smysl až při pohledu zpátky. Myslím, že to opravdové partnerství je málokdy to první. S každým krokem se učíme něčemu novému, a časem pochopíme, že pokud chceme něco od partnera, musíme začít u sebe. Každý jsme jiný, každé partnerství je jiné, myslím, že důležité je chtít, a důležité je najít způsob komunikace,  tak aby si obě partneři porozuměli. :)

Součástí každého vztahu, jsou  občas menší nedorozumění a prochází různými fázemi, protože život není vždy jen laskavý, a potkají těžké časy oba dva partnery. Právě tyto časy vztahu otestují a  zpevní.

Myslím, že základní pohled všech lidí  ve spokojeném vztahu je, že takový vztah vás nepotká....takový vztah se tvoří.

Já mám k dokonalosti hodně daleko   a to se mi to  takle mluví  nebo teda píše. :)  Není to snadné ale myslím, že tohle je cesta, kterou za to stojí následovat. :)

Anna Gaia Rose


Komentování tohoto článku je vypnuto.